hiv_nkfi_alap_cropped_2

Nemzeti Kutatási Kiválósági Program nyertes pályázatok a Kémiai Intézetben

A Nemzeti Kutatási és Kiválósági Program különböző pályázati kategóráiban a Kémiai Intézet 5 munkatársa, illetve együttműködő kollégáik nyertek el pályázati támogatást 2024. decemberében.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) 2024. évi Nemzeti Kutatási Kiválósági Programjának pályázataira sikeresen pályáztak a Kémiai Intézet munkatársai. A Szegedi Tudományegyetemen megvalósítható 13 támogatott pályázatából 5 sikeres pályázat vezető kutatója a Kémiai Intézet munkatársa.


A Nemzeti Kutatási Kiválósági Program SZTE-s kémikus támogatottjai 2024-ben:

ADVANCED kutatási pályázat kategóriában (758 benyújtott pályázatból 96 nyert el támogatást):

  • Jancsó Attila, Molekuláris és Analitikai Kémiai Tanszék

ANN_24 kutatási pályázat (nemzeti együttműködési pályázatok alprogram, magyar-osztrák viszonylat) kategóriában (12 benyújtott pályázatból 3 nyert el támogatást):

  • Enyedy Éva Anna, Molekuláris és Analitikai Kémiai Tanszék

STARTING kutatási pályázat kategóriában (556 benyújtott pályázatból 67 nyert el támogatást):

  • Kormányos Attila, Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék
  • Papp Dóra, Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék
  • Varga Gábor, Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék






Kövess minket




Friss Hírek

OTDK_2025

A 37. Kémia és Vegyipari Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) április 9-11 között került sor a Debreceni Egyetemen. A kétévente megrendezett eseményen az SZTE Kémiai Intézetének hallgatói nagyszerűen szerepeltek, hiszen 2 db első, 4 db második és 5 db harmadik díjat, továbbá 5 különdíjat nyertek el pályamunkáikkal.

NatCommun_kep_szeles

Papp Dóra és Czakó Gábor (MTA-SZTE Lendület Elméleti Reakciódinamika Kutatócsoport, Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék) nemzetközi együttműködés keretében egy dinamikai izotópeffektust azonosított a F + CH3I/CD3I reakciók tanulmányozása során. Az elméleti-kísérleti munka rávilágított, hogy az új megfigyelés mögött egy érdekes kvantumjelenség áll, ami alagúthatás révén segíti a Walden-inverziót a H atomok esernyőmozgásán keresztül. Az eredményeket a rangos Nature Communications folyóirat közölte. A publikáció elérhető a következő linken: https://www.nature.com/articles/s41467-025-57086-0