A Kémiai Intézet oktatói a Kémiai Doktori Iskola, valamint a Környezettudományi Doktori Iskola keretein belül írnak ki kutatási témákat.
A József Attila Tudományegyetemen az 1993/94-es tanévben indult államilag szervezett egyetemi doktori (PhD) képzés. Az első egyetemi doktori avatás 1996 februárjában történt. Az egységes Szegedi Tudományegyetem megalakulása után 2001-ben akkreditálták a Kémia Doktori Iskolát Dékány Imre akadémikus vezetésével. Indulása kezdetén 9 program - Analitikai kémia- elválasztástechnika, Elektrokémia, Elméleti kémia, Katalízis-, felület- és anyagtudományi kutatások, Komplex vegyületek szintézise, reakcióik és szerkezetük, Reakciókinetika, Szerves kémiai szintézis- és reakciómechanizmus-kutatás, Szilárd-folyadék határfelületek és diszperz rendszerek, Zeolitkémia és katalízis - indult, ami felölelte a kémia egész területét.
Az iskola vezetését 2009-ben Erdőhelyi András egyetemi tanár, majd 2014-ben Kiss Tamás egyetemi tanár vette át. 2018-tól Tóth Ágota egyetemi tanár irányítja a doktori iskolát Pálinkó István helyettes és Enyedy Éva Anna titkár segítségével. 2021-től Kukovecz Ákos látja el a helyettesi feladatokat. A hallgatók 7 programhoz köthető kutatásokba kapcsolódhatnak be magyar és angol nyelven:
Környezettudományi Doktori Iskola
A Környezettudományi Doktori Iskola (KTDI) a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Természettudományi és Informatikai Karán a MAB jóváhagyásával működő, funkcionális oktatási szervezeti egység, melyben a környezettudomány tudományág keretében a PhD tudományos fokozat elnyerésére irányuló képzés folyik. A Doktori Iskola potenciális hallgatói a graduális környezettudományi és környezetmérnök képzésben diplomát szerző hallgatók mellett főleg a biológus, biomérnök, fizikus, földtudományi, agrármérnök és kémiai végzettséggel rendelkezők közül kerülnek ki.
A Doktori Iskola Kutatási programja az alábbi programokból áll: